03

Крос РТС-а кроз Србију који је 25. по реду који се одржава под покровитељством Министарства просвете је највећа дечја трка у Европи где трче предшколци, основци и средњошколци. Као и сваке године локална самоуправа у општини Медвеђа се стара да крос протекне у најбољем реду уз велику помоћ професора физичке наставе, органа безбедности, службе Дома здравља као и предузећа Обнова. Овом приликом захваљујемо се свима на подршци. Циљ ове манифестације је да се поспешује физичка активност код деце као и што дужи боравак на чистом и свежем ваздуху ван затвореног простора. Императив је да заједничким акцијама очувамо здравље деце а један од начина поспешивање физичке активности на разне начине то јест да у здравом телу имамо здрав дух. У Медвеђи трке су се одвијале на две локације, у дворишту ПУ ''Младост'' где су трчали предшколци из вртића Младост и код фабрике ''Нитекс'' где су трчали остали. Ове године трчало је укупно 385 ученика основних и средњих школа и 80 предшколаца.

Имена победника:

Дечаци: