И ове године као и прошле, деца старије васпитне групе Предшколске установе „МЛАДОСТ" из Медвеђе узела су учешће на конкурсу „Витезово пролеће". Учесници конкурса су била деца предшколског и школског узраста са територије целе Србије, аутономне покрајне Косова и Метохије као и Републике Српске. На конкурсу је учествовало преко 12.000 радова деце које су њихови васпитачи и наставници претходно послали. Сви ликовни радови малишана из Предшколске установе „МЛАДОСТ" Медвеђа су били награђени, а њихови аутори као награду добили диплому и књигу.

Манифестација уручења награда одржана је у Сава центру у Београду 17. маја 2015. године а њој су присуствовали наши реномирани писци, глумци и уметници: Матија Бећковић, Добрица Ерић, Раша Попов, Милован Витезовић, Радомир Андрић, Крстивоје Илић, Миодраг Јакшић, Слободан Станишић, Света Вуковић, Бора Ђорђевић, Рада Ђуричин, Леонтина Вукомановић са хором „Чаролија", Миња Субота, Јоца Адамов, Милорад Мандић Манда и још око педесетак стваралаца за децу.

01 0302
Малишанима наше предшколске установе то нису биле једине награде које су освојили у мају месецу 2015. године. Скупштина општине Медвеђа, на свечаној седници поводом Дана општине, донела је „ОДЛУКУ О ДОДЕЛИ ПРИЗНАЊА И НАГРАДА ПОВОДОМ ДАНА ОПШТИНЕ МЕДВЕЂА" којом су деца из Предшколске установе „МЛАДОСТ" из Медвеђе, учесници конкурса "Витезово пролеће":

1. Брновић Ђуро
2. Ђорђевић Надежда
3. Јовановић Алексија
4. Кољковић Гордана
5. Такашманов Дарко
6. Цветковић Сара

награђена новчаном наградом у износу од 3.000 динара.